Miasta: Bergen

Dodano: - 25790 raz(y) oglądano.

Miasta

Bergen, jak przystało na miasto żyjące z morza, posiada bogate Akwarium (Akvariet), wstęp 55 NOK, w którym obok wielu ryb żyją pingwiny, foki i wiele gatunków skorupiaków. Warto być obecnym w czasie karmienia, które odbywa się o godz. 12 i 16. W dalszej odległości od centrum wznosi się twierdza (Bergenhus), obecnie teren wypoczynkowy. W mieście znajduje się wiele galerii i wystaw czasowych, zwłaszcza latem odbywają się liczne imprezy i koncerty. Dużym udogodnieniem dla odwiedzających Bergen jest Karta Bergen. Jednodniowa kosztuje 130 NOK, dwudniowa 200 NOK. Upoważnia do bezpłatnych wstępów do muzeów, parkowania, przejazdów autobusami oraz zniżek przy korzystaniu z wycieczek i imprez kulturalnych.

W odległości 8 km na południe od miasta leży Troldhaugen. Znajduje się tam dom, obecnie muzeum, w którym przez 22 lata mieszkał sławny kompozytor Edward Grieg, wstęp 40 NOK. Jest to muzeum typowo biograficzne. Obok, w sali koncertowej, odbywają się koncerty utworów Griega. W pobliżu znajduje się wykuty w skale grobowiec kompozytora i jego żony.

W Bergen bierze początek słynna całoroczna linia promowa Hurtigrute, odbywająca codziennie rejsy wzdłuż wybrzeża aż do Kirkenes nad granicą rosyjską. Statki zatrzymują się w 34 portach. Podróż do Kirkenes trwa 11 dni, a ceny są uzależnione od sezonu, rodzaju statku i standardu kabiny.

Strona << | 1 | 2 | >>
Wiertarki Metale* Socjologia HDD Domy Psychologia
Page created in 0.156097 Seconds