Miasta: Oslo

Dodano: - 20991 raz(y) oglądano.

Miasta

- Holmenkollen, znany ośrodek narciarski z imponującą skocznią dominującą nad miastem. Bilet wstępu za 50 NOK upoważnia też do zwiedzenia Muzeum Narciarstwa (Skimuseet). Eksponaty przedstawiają rozwój narciarstwa, sprzęt oraz kombinezony i stroje polarne, a także pamiątki z zimowej olimpiady w 1952 i 1994 roku. Na terenie Holmenkollen znajduje się Narciarski Symulator (Skisimulator), wstęp 40 NOK. Na odpowiednich przyrządach można się przeistoczyć w skoczka, pilota i astronautę;

- Wieżę Tryvannstarnet, położoną na wysokości 538 m n.p.m., wstęp 30 NOK, skąd roztacza się rozległa panorama Oslo i okolicy obejmująca 30 000 km kw. Amatorzy czynnej rekreacji mogą skorzystać z lodowiska Narvisen, wstęp 35 NOK, czynnego od grudnia do połowy marca. W Oslo dostępne są też dwa zespoły basenów Frognerbadet i Toyenbadet, wstęp 40 NOK, z temperaturą wody 25 st. C.

Ogromnym ułatwieniem dla turystów jest Karta Oslo (Oslo Kortet), która upoważnia do bezpłatnego wstępu do wszystkich muzeów oraz darmowych przejazdów komunikacją miejską w granicach miasta. Ponadto, posiadacze karty mają zapewnione bezpłatne parkowanie i wstęp na baseny oraz szereg zniżek w restauracjach i hotelach. Kartę sprzedają hotele, biura turystyczne i campingi. Ważność karty liczona jest od momentu jej pierwszego wykorzystania.

Projektowanie Stron

Strona << | 1 | 2 | 3 | 4 | >>
Wiertarki Metale* Socjologia HDD Domy Psychologia
Page created in 0.044082 Seconds